Вплив типу поверхні підлоги на комфорт руху та здоров’я корови

Вплив типу поверхні підлоги на комфорт руху та здоров’я корови

Матеріали авторів M. Alsaaod, S. Huber та інші, Американська асоціація молочних продуктів, 2017

Переклад Анни Пархомюк спеціально для ТОВ «Анкорес-Україна»

Тип підлоги та здоров'я корів

Еволюційно так склалося, що ґрунтове покриття пасовищ є найбільш оптимальною поверхнею для локомаційного апарату корови. Простіше кажучи, така поверхня є оптимальною для такої великої тварини, яка не любить довго ходити та стояти. Ґрунтове покриття сприяє рівномірному навантаженню на всі суглоби кінцівок, рівномірному стиранню рогового шару копита.

Тому зрозуміло, що саме ґрунтове покриття прийнято за золотий стандарт поверхні підлоги для корови.

Сучасні системи інтенсивного ведення скотарства спрямовані на часткове або повне обмеження корів щодо випасу на природніх пасовищах. Тварини змушені стояти та ходити по поверхнях, які зручні для людини і зовсім не враховують комфорт тварин.

Не дивно, що дуже міцні та зручні для прибирання бетонні поверхні є причиною розладів опорно-рухового апарату корів, виникненню інтенсивного росту рогового шару копит, хронічних бурситів та тенденітів, так званого руху ковзання та синдрому «жорсткої ходи» (Vokey et al., 2001; Cook et al., 2004, van der Tol et al., 2002).

Альтернативою твердій поверхні бетону є гумові килими (товщиною 24 мм), які розташовують у зоні вигульних майданчиків. Відносно м’яка але міцна поверхня такого покриття сприяє зниженню тиску на суглоби копита (Nuss et al., 2015), поліпшує комфорт руху та зменшує частоту виникнення кульгавості тварин (Vanegas et al., 2006). Проте така поверхня не забезпечує природнє стирання рогового шару копита, тому обрізка копит є обов’язковою процедурою для такого типу утримання.

Як оцінити поверхню підлоги для корів?

Чи є показники, що свідчать про комфорт руху та стояння тварини? Дослідження фахівців американської асоціації молочних продуктів у 2017році визначили важливе значення у оцінці якості поверхонь через такі показники як: довжина кроку, швидкість кроку, навантаження на кінцівку та інші.

Критерій

Тип покриття підлоги

природнє пасовище

бетон + асфальт

комбінована гума

Тривалість циклу ходи, с

1,4

1,7

1,5

Фаза стояння, %

68,3

66,9

66,9

Фаза качання, %

31,6

33,0

33,0

Швидкість ходи, м/с

1,2

1,0

1,1

Довжина кроку, м

1,05

1,5

1,5

Навантаження на ногу, г

7,8

6,8

6,2

Специфічна поверхня природнього пасовища сприяє легкій та зручній ході за рахунок зменшення довжини кроку та збільшення швидкості ходи. На пасовищах показник фази стояння, качання та навантаження відрізняється від таких показників для гумових покривів.

Аналізуючи показники оцінки руху та стояння на гумових та бетонно-асфальтних поверхнях особливої відмінності виявлено не було. Можна припустити, що гумові килими не забезпечують адекватного зчеплення і не сприяють легкості руху подібно до пасовища. Але як альтернатива відсутності ґрунтових поверхонь можуть використовуватися.

Розвиток органічного скотарства сприяє поверненню корів у природнє середовище та забезпечує максимально наближене перебування тварин на ґрунтових поверхнях.

Оригінал статті тут

Якщо цей матеріал був вам цікавий, поділіться ним з колегами. Хай світ стане краще.