Вирощування курчат бройлерів в домашніх умовах. З чого почати?

Вирощування курчат бройлерів в домашніх умовах. З чого почати?

Бройлери у домашніх умовах – це не лише швидке якісне м'ясо, а й прибутковий бізнес. На що треба звертати увагу, щоб вирощування курей-бройлерів було максимально ефективним?

Яких курчат краще вирощувати на м'ясо?

Ефективність вирощування курей бройлерів залежить від генетики, догляду, здоров’я та харчування. Не слід плутати курчат яєчних ліній та курчат м’ясних ліній. Це абсолютно різні генетичні характеристики, які потребують унікальних схем вирощування з перших днів життя.

З чого почати вирощувати бройлерів? Підготовка місця для курчат.

Бройлери утримуються на підлозі, не у клітках. Тому, важливо, щоб було достатньо місця для вигулу. Ідеальним покриттям вважається дрібна м’яка тирса, яку треба розстеляти рівним шаром.

Щільність поголів’я на квадратний метр розраховується не від кількості голів птиці а від маси стада. Виробники бройлерів радять розміщувати не більше 34 кг живої маси тіла на 1 квадратний метр. Тобто з розрахунку не більше 25-27 бройлерів масою 1 кг на один квадратний метр.

Курчата бройлери дуже чутливі до нестачі тепла. Переконайтеся, що місце для курчат облаштовано джерелами додаткового тепла. Прогрійте місце, підстилку, повітря до температури 29-31ºС. Добові курчата не здатні підтримувати терморегуляцію тіла.

Не створюйте тепло шляхом закритих коробів. Курчатам потрібне свіже повітря. Забезпечте свіжою підігрітою водою у достатній кількості тарілочок-поїлок. У перші дні розміщення курчат відведіть 20% зони обігріву під додатковий простір для годівлі, розстелите на підстилку чистий папір та насипте готовий комбікорм – «БРОСТАР». Корм потрібно часто підсипати, щоб завжди була свіжа порція.

Вирощування курчат бройлерів в домашніх умовах. З чого почати?

Особливості годівлі курей бройлерів. Використання комбікорму для курчат бройлерів для годівлі з 1-го до 14-го дня життя

Особливістю годівлі курчат бройлерів є швидкій ріст м’язової маси. Тому їх необхідно забезпечити необхідною кількістю мікро- та макроелементів для повноцінного розвитку скелету з перших днів. Також швидкий фізіологічний розвиток внутрішніх органів потребує усього комплексу жиро- та водорозчинних вітамінів, які входять у комплекс ферментів та гормонів організму та забезпечують процеси росту організму.

Щоб повністю розкрити генетичний потенціал швидкого накопичення м’язової маси за короткий час корм для курчат бройлерів має бути спеціальним.

Як треба годувати курчат бройлерів?

Доступ до їжі повинен бути вільний протягом всього періоду вигодовування. Обмежувати кількість даванок не можна, тому що це сприяє розшаруванню стада. З’являються сильніші курчата, які все з’їдають та слабші, які не встигають добратися до корму. Якщо Ви віддаєте перевагу годівлі порціями, тоді ви повинні забезпечити оптимальний фронт годівлі, не менше 2,5 см на одного курча.

Як утримувати бройлерів в домашніх умовах, щоб вони швидко росли?

Для ефективної відгодівлі підрощених курчат бройлерів необхідно дотримуватися рекомендацій виробників курчат. Це запорука отримання максимальної кількості м’яса за мінімальні строки. Власні експерименти можуть звести нанівець усю працю господаря.

Яка має бути підстилка для бройлерів?

Бройлери мають нарощувати велику масу тіла, тому утримувати їх у клітках не можна. Утримання бройлерів має бути виключно на підлозі, яку потрібно застеляти спеціальним покриттям. Виробники радять використовувати тирсу смереки або піхти, подрібнений папір, якісну солому.

А ось тирсу листяних порід дерев не бажано використовувати, тому що вона містить велику кількість таніну, який може призводити до хвороб вола та шлунку.

Для бройлерів є характерним ураження шкіри, грудинки та кінцівок, тому що вони важкі та постійно контактують із сечовою кислотою посліду. Тому підстилка має бути завжди сухою (вологість не більше 35%) та рихлою. Товщина покриття має бути не менше 5-7 см.

Не можна використовувати гнилу, запліснявілу підстилку, курчата її можуть їсти та отруюватися токсинами.

Як впливає освітлення на інтенсивність росту бройлерів?

Для гарного росту бройлерів освітлення відіграє важливу роль. Мінімальна інтенсивність освітлення на рівні птиці у будь якій точці приміщення має бути не менше 10 люкс. Важливо, щоб освітлення було рівномірним по всьому пташнику.

Кожен день має бути абсолютно темний період.

Вирощування курчат бройлерів в домашніх умовах. З чого почати?

Особливості годівлі курей бройлерів з 15-го до 35-го дня життя

Основна маса тіла бройлерів набирається після другого тижня життя. Тому Комбікорм для бройлерів має містити усі складові необхідні для курчат у цьому віці: повноцінний рослинний білок, різноманітні вуглеводи, виключно природні L- форми вітамінів, та мікро- та макроелементи у біодоступній формі.

Вирощування курчат бройлерів в домашніх умовах. З чого почати?

Годівля бройлерів на фініші

Фінішна відгодівля бройлерів є індикатором правильності обраної схеми вирощування. У цей період основними критеріями ефективності утримання бройлерів є відсоток збереженості поголів’я (скільки залишилося живих) та загальна жива маса стада (швидкість приростів).

Курчата важчають, активність їх сповільнюється, вони частіше стоять або сидять на підстилці біля годівничок. Щоб мінімізувати розвиток опікив шкіри від сечової кислоти, необхідно підтримувати чистоту та сухість підстилки.

У період фінішної відгодівлі курчат бройлерів корм повинен містити нетоксичні зернові компоненти зі збалансованим вмістом жирів, вітамінів та мікроелементів.

Чи є різниця у вирощуванні бройлерів півників та курочок?

В умовах промислових ферм поголів’я бройлерів розділяють на півників та кірочок. Півники швидше ростуть та мають більшу масу тіла на фініші ніж курочки. Проте ці відмінності не такі критичні. Тому часто курочок та півників вирощують разом.

Вирощування бройлерів у домашніх умовах не потребує розділення поголів’я на курочок та півників. Це вимагає окремих приміщень, додаткових витрат на догляд та годівлю. До того ж не кожен господар зможе вірно розрізнити стать одноденних курчат.

Вага бройлерів у різні періоди годівлі.

Курчата бройлери у домашніх умовах набирають вагу в залежності від утримання та якості корму. Цей показник буде суттєво різниться у різних господарствах. Приблизні норми приростів для бройлерів розраховані виробниками курей м’ясних ліній для промислових умов утримання.

Середньодобовий приріст маси тіла курчат бройлерів на основі кросу КОББ-500 (рекомендації виробника)

Вік курчат (дні)

півники

курочки

вага, г

середній приріст маси тіла, г/тиждень

вага, г

середній приріст маси тіла, г/тиждень

0

42

0

42

0

7

194

152

185

142

14

461

267

426

241

21

842

382

757

332

28

1309

466

1160

403

35

1817

507

1582

422

42

2347

530

2009

427

49

2897

550

2440

431

56

3453

557

2864

425

Годівля курчат бройлерів з 35-го дня життя до забою

На завершальному етапі відгодівлі бройлерів особливу увагу зосереджено на високій якості м’яса. Часто споживачі жаліються на те, що м'ясо бройлера не має приємного аромату та смаку. Це залежить від того, чим годують бройлера.

Чим треба годувати бройлера, щоб м'ясо було смачним та корисним?

М'ясо бройлера фізіологічно ще недозріле, тому що це м'ясо фактично дуже молодого організму. В ньому ще не накопичилось достатньої кількості сполучної тканини. Тому це м'ясо швидко готується, є ніжним та м’яким.

Щоб м'ясо бройлера не втрачало характерний смак та аромат курячого м’яса потрібно годувати бройлерів повнораціонним комбікормом, який містить усі необхідні компоненти.

В домашніх умовах важко врахувати та збалансувати усі показники повноцінного харчування. Однотипна зернова база (один вид дерті) у волю не забезпечує швидкій ріст бройлерів у енергії та незамінних амінокислотах. Тому у домашніх умовах бройлери ростуть довше ніж на промислових фермах.

Годівля готовим повністю збалансованим комбікормом «БРОСТАРТ» забезпечує бройлерів енергією, незамінними амінокислотами (лізин, метіонин, цистин, триптофан, треонін, лейцин, ізолейцин, валін, аргінін) та незамінними жирними кислотами (линолева, стеаринова, пальмітинова кислоти) вищої якості.

Споживання такого корму сприяє формуванню правильного м’язового волокна із притаманним ароматом та смаком зі збереженням ніжності та м’якості.

Готовий комбікорм для бройлерів «БРОГРОВЕР» не містить підсилювачі смаку, антибіотики, кокцидіостатики, консерванти, ароматизатори, гормони, стимулятори росту. Виключно якісне зерно, природні форми вітамінів, мінерали у біодоступній формі.

Чому комбікорм «БРОСТАРТ» та «БРОГРОВЕР» працює?

Тому, що ми створили цей продукт використовуючи рекомендації світових виробників м’ясних кросів птиці та вдалому практичному досвіді годівлі курей бройлерів у домашніх умовах.

Вирощування курчат бройлерів в домашніх умовах. З чого почати?