Останнім часом все частіше господарі починають купувати бройлерів м’ясних порід для вирощування в домашніх умовах. Проте правильно вигодувати птицю не так легко, як здається. Давайте розберемось: чим потрібно годувати бройлерів, щоб отримати гарантовані швидкі результати.
Бройлери - скоростиглий гібрид домашньої птиці, який отримали шляхом міжпородного схрещування. Для селекції бройлерів зазвичай використовують м'ясні та м'ясо-яєчні породи птиці. Головна їх особливість полягає в інтенсивному рості за короткі проміжки часу.
Щоб середньодобові прирости не сповільнювались через брак поживних речовин, «м’ясне» поголів’я потрібно правильно годувати.
Годівля курчат бройлерів повинна розпочинатися із повністю збалансованого за амінокислотами, мікроелементами та енергією кормом, оскільки надзвичайно важливо не упустити темпи росту в перший місяць.
Годувати курчат в цей період краще готовим комбікормом, оскільки він має ряд конкурентних переваг в порівнянні із саморобним кормом.
Готовий комбікорм для бройлерів- це:
Тому краще не ризикувати здоров’ям поголів’я та обрати готовий якісний комбікорм від перевіреного виробника.
Так можна суттєво зекономити час на виготовлення комбікорму в домашніх умовах та бути впевненим у стабільних середньодобових приростах своєї птиці.
У перші дні життя серед курчат бройлерів можливий значний падіж, через неправильну годівлю. Перший тиждень дозволяється годувати курчат сухим пшоном, дрібномеленою кукурудзою, проте краще розпочинати із повнораціонного комбікорму із кокцидіостатиком, який забезпечить стрімкий стартовий розвиток та закладе фундамент міцного здоров’я.
Годівниці потрібно розмістити таким чином, щоб усі курчата мали вільний доступ до їжі. Там завжди повинен бути корм, а поїлки мають бути наповненні очищеною водою.
Не менш важливим є дотримання температурного режиму. З 1 по 14 день температура повинна бути не нижче 30 -32 градусів.
Потім, раз в тиждень, температуру знижують на 2 градуси та поступово доводять до 20оС. Крім того, освітлення слід в ночі вимикати хоча б на декілька годин.
Після 10 дня життя до раціону можна вводити свіжу зелень, зокрема кропиву та цибулю. В цей період молодняк можна переводити на подрібнене зерно, проте задля підтримання необхідного вмісту амінокислот та мікроелементів, потрібно додавати вітаміни або білково-вітамінно-мінеральні добавки (БМВД), подрібнену яєчну шкаралупу. Крім того можна вводити овочі, варену картоплю, листя капусти.
Курчата-бройлери повинні постійно мати доступ до їжі, навіть у ночі. Тому, окрім саморобного корму у курчат повинна бути годівниця й з готовим збалансованим комбікормом перевіреного виробника.
З 21 дня життя, молодняк переводять на корми, які за поживністю змінюють годівлю з білкового типу на вуглеводний. Перехід з одного виду корму до іншого повинен бути поступовим та тривати мінімум 3 доби, за які поступово зменшується % попереднього корму та збільшують вміст нового корму.
Протягом першого місяця життя у молодняку відбувається найбільш інтенсивне використання поживних речовин, при цьому потреба в енергії може коливатись в залежності від виду птиці (до 20 кДЖ).
Не менш важливим елементом раціону є клітковина, яка не повинна перевищувати 5-7 г на голову для курей.
Ключове джерело натрію – поварена сіль в раціоні молодняка має чітко регламентуватись та не перевищувати 0,4 г на 100 г сухого корму.
У вирощуванні бройлерів найскладнішим є перший місяць, далі, коли у молодняку формується іммунітет все стає набагато простіше. В цей час птиця втрачає пух і тому слід уберегти молодняк від протягів та потрапляння прямих сонячних променів.
У цей період курчатам дають досхочу готовий комбікорм, який називається «Брогровер». Слідкують за постійною наявністю води та світловим режимом.
У раціоні в цей період повинні бути різноманітні продукти, які допоможуть підвищити ріст птиці. Воду слід давати злегка підігріту та відстояну.
За рекомендації виробників птиці, курчата у віці 41-45 днів мають важити не менше 2200-2500 грамів. Тому, у цей період, власники вже забивають птахів. Саме тому, у віці 35-41 день, слід повністю виключити з раціону усі антибіотики та лікарські препарати.
Прекрасною альтернативою саморобного корму є готовий комбікорм без вмісту кокцидіостатиків та антибіотиків «Брофініш», який спрямований саме на забезпечення фінішного росту маси тіла та очищення організму, щоб покращити якість мяса.