Як годувати бройлерів на м’ясо в домашніх умовах?

Як годувати бройлерів на м’ясо в домашніх умовах?

Останнім часом все частіше господарі починають купувати бройлерів м’ясних порід для вирощування в домашніх умовах. Проте правильно вигодувати птицю не так легко, як здається. Давайте розберемось: чим потрібно годувати бройлерів, щоб отримати гарантовані швидкі результати.

Багатьох починаючих птахівників цікавить: що таке бройлери та як їх вирощувати?

Бройлери - скоростиглий гібрид домашньої птиці, який отримали шляхом міжпородного схрещування. Для селекції бройлерів зазвичай використовують м'ясні та м'ясо-яєчні породи птиці. Головна їх особливість полягає в інтенсивному рості за короткі проміжки часу.

Щоб середньодобові прирости не сповільнювались через брак поживних речовин, «м’ясне» поголів’я потрібно правильно годувати.

Як годувати бройлерів на м’ясо в домашніх умовах?

Готові комбікорми для бролерів: за чи проти?

Годівля курчат бройлерів повинна розпочинатися із повністю збалансованого за амінокислотами, мікроелементами та енергією кормом, оскільки надзвичайно важливо не упустити темпи росту в перший місяць.

Годувати курчат в цей період краще готовим комбікормом, оскільки він має ряд конкурентних переваг в порівнянні із саморобним кормом.

Готовий комбікорм для бройлерів- це:

  • легкий та зрозумілий процес годівлі. Точна рецептура під кожний віковий період;
  • заощадження вашого часу та нервів. Оптимально збалансований раціон по свіжих легкоперетравних рослинних жирах з обов’язковим вмістом незамінних жирних кислот;
  • максимальна збереженність поголів’я. Гарантовано якісна сировина та перевірений в лабораторіях кінцевий продукт;
  • впевненність у кінцевому результаті. Природні форми вітамінів та мікроелементів у фізіологічній нормі сприяють швидкому накопиченню якісного мязового волокна.

Тому краще не ризикувати здоров’ям поголів’я та обрати готовий якісний комбікорм від перевіреного виробника.

Так можна суттєво зекономити час на виготовлення комбікорму в домашніх умовах та бути впевненим у стабільних середньодобових приростах своєї птиці.

Годівля курчат з 1 - 10 день

У перші дні життя серед курчат бройлерів можливий значний падіж, через неправильну годівлю. Перший тиждень дозволяється годувати курчат сухим пшоном, дрібномеленою кукурудзою, проте краще розпочинати із повнораціонного комбікорму із кокцидіостатиком, який забезпечить стрімкий стартовий розвиток та закладе фундамент міцного здоров’я.

Годівниці потрібно розмістити таким чином, щоб усі курчата мали вільний доступ до їжі. Там завжди повинен бути корм, а поїлки мають бути наповненні очищеною водою.

Не менш важливим є дотримання температурного режиму. З 1 по 14 день температура повинна бути не нижче 30 -32 градусів.

Потім, раз в тиждень, температуру знижують на 2 градуси та поступово доводять до 20оС. Крім того, освітлення слід в ночі вимикати хоча б на декілька годин.

Як годувати бройлерів на м’ясо в домашніх умовах?

Раціон молодняку: 10 – 21 день

Після 10 дня життя до раціону можна вводити свіжу зелень, зокрема кропиву та цибулю. В цей період молодняк можна переводити на подрібнене зерно, проте задля підтримання необхідного вмісту амінокислот та мікроелементів, потрібно додавати вітаміни або білково-вітамінно-мінеральні добавки (БМВД), подрібнену яєчну шкаралупу. Крім того можна вводити овочі, варену картоплю, листя капусти.

Курчата-бройлери повинні постійно мати доступ до їжі, навіть у ночі. Тому, окрім саморобного корму у курчат повинна бути годівниця й з готовим збалансованим комбікормом перевіреного виробника.

Відгодівля м’ясних бройлерів: 21 – 31 день

З 21 дня життя, молодняк переводять на корми, які за поживністю змінюють годівлю з білкового типу на вуглеводний. Перехід з одного виду корму до іншого повинен бути поступовим та тривати мінімум 3 доби, за які поступово зменшується % попереднього корму та збільшують вміст нового корму.

Протягом першого місяця життя у молодняку відбувається найбільш інтенсивне використання поживних речовин, при цьому потреба в енергії може коливатись в залежності від виду птиці (до 20 кДЖ).

Не менш важливим елементом раціону є клітковина, яка не повинна перевищувати 5-7 г на голову для курей.

Ключове джерело натрію – поварена сіль в раціоні молодняка має чітко регламентуватись та не перевищувати 0,4 г на 100 г сухого корму.

У вирощуванні бройлерів найскладнішим є перший місяць, далі, коли у молодняку формується іммунітет все стає набагато простіше. В цей час птиця втрачає пух і тому слід уберегти молодняк від протягів та потрапляння прямих сонячних променів.

У цей період курчатам дають досхочу готовий комбікорм, який називається «Брогровер». Слідкують за постійною наявністю води та світловим режимом.

Як годувати бройлерів перед забоєм: від 31 дня – до забою

У раціоні в цей період повинні бути різноманітні продукти, які допоможуть підвищити ріст птиці. Воду слід давати злегка підігріту та відстояну.

За рекомендації виробників птиці, курчата у віці 41-45 днів мають важити не менше 2200-2500 грамів. Тому, у цей період, власники вже забивають птахів. Саме тому, у віці 35-41 день, слід повністю виключити з раціону усі антибіотики та лікарські препарати.

Прекрасною альтернативою саморобного корму є готовий комбікорм без вмісту кокцидіостатиків та антибіотиків «Брофініш», який спрямований саме на забезпечення фінішного росту маси тіла та очищення організму, щоб покращити якість мяса.

Як годувати бройлерів на м’ясо в домашніх умовах?
Код: 34012
6
20 кг
Премікс для курчат бройлерів віком 14-35 днів, що забезпечує отримання максимальних приростів та інтенсивний розвиток
1050 грн
Код: 34011
6
20 кг
Премікс для годівлі бройлерів з 1-го дня до 14-го дня життя
1100 грн
Код: 34013
6
20 кг
Премікс для курчат бройлерів віком 35-42 дні для отримання м’ясної сировини високої харчової цінності з відмінними смаковими характеристиками
1000 грн