Вплив вмісту заліза різного походження в раціоні свиноматок на рівень заліза у новонароджених поросят

Вплив вмісту заліза різного походження в раціоні свиноматок на рівень заліза у новонароджених поросят

Матеріали авторів Yan Li, Weiren Yang та інші, асоціація тваринників та ветеринарів Китаю, 2018,
Переклад Анни Пархомюк, спеціально для ТОВ «Анкорес –Україна»

Де брати залізо для свиней?

Введення заліза у формі добавки в раціон свиноматкам практикується вже давно, але до цих пір не має очікуваної ефективності. Порушення активності заліза у організмі пов'язано з антагонізмом (пригнічуючою конкуренцією) серед мікроелементів і макроелементів. Тому, особливо актуальним питанням є додаткове введення заліза у формі спеціальних хелатів, які засвоюються на 125-185% краще ніж неорганічні сполуки заліза.

Органічний новачок проти неорганічного сторожила

Щоб визначити краще джерело заліза було випробувано добавку на основі гліцинового хелату із вмістом заліза 14,75% та класичного моногідрату сульфату заліза, що містить 29,84% заліза.

Дослідження проводилися на свиноматках 3 - 4 супоросності гібридів ландрас + велика біла, яких поділили на дві групи та задавали залізо у формі хелату та сульфату. Цікаво було визначити не лише більш ефективне джерело заліза а також оптимальну дозу: 50 мг/кг, 80 мг/кг, 110 мг/кг чи 140 мг/кг.

Як визначити ефективність залізовмісної кормової добавки?

Ефективність залізовмісної добавки визначається якістю поросят, що народилися. У поросят, які народилися від свиноматок, що отримували залізовмісну добавку на основі гліцинового хелату збільшився вміст заліза в печінці, селезінці, нирках та стегнових кістках, піднявся рівень еритроцитів і концентрації гемоглобіну в крові, значно підвищився вміст сироваткового заліза у порівнянні з показниками поросят від свиноматок, що отримували сульфат заліза.

Ефективність залізовмісних кормових добавок

Профілактика залізовмісної анемії у поросят повинна починатися ще у період неонатального розвитку. Введення у раціон супоросних свиноматок залізовмісних кормових добавок на основі органічних хелатів у дозі 110 мг/кг збільшують рівень всмоктуваності заліза.

Це сприяє народженню життєздатного молодняку із високим залізовмісним депо кровотворних органів. Такі поросята швидше ростуть та розвиваються. Однак покращене засвоювання хелатного заліза не дозволило позбутися у технологічній схемі застосовання ін’єкційного препарату «Феруму декстрин» у дозі 100 мг на порося на 3 добу від народження як додаткове джерело заліза.

Оригінал статті тут

Якщо цей матеріал був вам цікавий, поділіться ним з колегами. Хай світ стане краще.