Що таке премікси? Склад преміксів для тварин. Особливості використання та застосування

Що таке премікси? Склад преміксів для тварин. Особливості використання та застосування

Так що ж таке премікси і з чим їх їдять?

Тож премікс - це суміш біологічно активних речовин хімічного та мікробіологічного походження, яка використовується для підвищення поживності кормів і посилення їх біологічної цінності.

Склад преміксів

Хоча склад преміксів різний, усі вони мають містити основні групи інгредієнтів: вітаміни, мінерали та амінокислоти. Ефективність використання преміксів обумовлена наявністю в складі жиро- та водорозчинних вітамінів у природній L-формі (А, D, Е, К, С, групи В), мікроелементів (заліза, міді, марганцю, кобальту, йоду, селену) та незамінних амінокислот (лізин, метіонін, треонін, ін) в оптимальній кількості та співвідношенні.

Збалансований вітамінний склад підтримує та покращує загальний стан тварини, активізує імунну та гормональну системи організму. В свою чергу мінеральні речовини регулюють водно-сольовій обмін, ріст і розвиток тканин організму. Амінокислоти, особливо незамінні, сприяють підвищенню засвоюваності поживних речовин корму і є необхідними для забезпечення і підтримання високої продуктивності тварин.

До складу преміксів обов’язково вводять чисті субстанції вітамінів, мікро-, макроелементів та додатково, за необхідністю, вводять незамінні амінокислоти, кормові ферменти, пробіотики, пребіотики, смако-ароматичні добавки, сорбенти токсинів та інші складові. Що вводити до складу преміксу залежить від багатьох факторів, наприклад від віку та фізіологічного стану тварин, породи, напрямку продуктивності, технології утримання та годівлі.

Форма преміксів

Усі премікси складаються з біологічно-активних речовин (БАР) та наповнювача. В якості наповнювача можуть використовуватись висівки, подрібнене зерно чи продукти його переробки, а також макуха, кормові дріжджі, шрот тощо. Завдання наповнювача утримати на собі біологічно-активні речовини, які вводять у премікс. Тому, наповнювач виготовляється з основного носія, наприклад висівки, та розбавника, наприклад, вапняк. Висівки утримують на поверхні легкі вітаміни, а вапняк регулює щільність продукту. Від якості і ступеня подрібнення наповнювача, його здатності зв’язувати і утримувати БАР залежить якість преміксу.

Особливості використання преміксів для годівлі тварин

Використання преміксів має певні особливості, тому що премікс – це суміш біологічно цінних субстанцій: вітамінів, мінералів, амінокислот, у високій концентрації. Відсоток введення преміксів у комбікорм може бути від 0,5 до 10%. Чим менший відсоток введення тим більша концентрація БАР. Такі премікси вимагають дво- чи триступеневого ретельного змішування.

Неякісне, неоднорідне змішування преміксу з зерновою частиною може призвести до поодиноких випадків отруєння тварин, які з’їли більш концентровану частку корму.

Для стимулювання апетиту та заохочення тварин до поїдання готового корму до складу преміксів вводять допоміжні речовини, зокрема ароматизатори (для підвищення смакових і ароматичних якостей), антиоксиданти і безпечні консерванти (для підвищення строків зберігання без втрати якості продукту), лікарські засоби (наприклад, для групової дегельмінтизації) та інші.

Використання преміксів для годівлі продуктивних тварин сприяє зменшенню строків відгодівлі, зменшенню затрат корму (конверсії), та підвищення якості продукції.

Сильний бік преміксів

До переваг преміксів слід віднести можливість корекціїї його складу конкретно під замовлення з врахуванням породних, вікових, продуктивних потреб тварин та сировинних можливостей господарства.

Премікси від компанії «АНКОРЕС-УКРАЇНА»

Експерти по годівлі пропонують готові премікси для сільськогосподарських тварин. Все премікси мають унікальний склад і властивості які значно підвищують ефективність годування.

Код: 31012
6
20 кг
Премікс

СТАРТ 5%

Премікс для стабільного розвитку та росту поросят масою тіла 15-35 кг
1400 грн
Код: 31013
6
20 кг
Премікс

ГРОВЕР 5%

Премікс для отримання максимальних приростів та інтенсивного розвитку м’язової тканини свиней масою тіла 35-65 кг
960 грн
Код: 31014
6
20 кг
Премікс

ФІНІШЕР 5%

Премікс для отримання м’ясної сировини високої харчової цінності з відмінними смаковими характеристиками
970 грн
Код: 31016
6
20 кг
Премікс

ЛАКТА СМЛ 5%

Премікс для забезпечення інтенсивного розвитку плодів з 85-го дня супоросності та високої молочності свиноматок
960 грн
Код: 32011
6
20 кг
Премікс

ГРОВЕР Т-1

Премікс для впевненого розвитку та швидкого росту телят від 6 місячного віку
790 грн
Код: 32012
6
20 кг
Премікс

ФІНІШЕР Т-2

Премікс для вирощування та відгодівлі молодняку ВРХ від 6 місяців
570 грн
Код: 32013
6
20 кг
Премікс

ДІЙНА КДЛ

Премікс для годівлі високопродуктивних дійних корів у період лактації
710 грн